Oktoobrikuu toode: pikk kandelina

IMG_20141009_135750On käimas rahvusvaheline lapsekandmisnädal, et tähistada lapsekandmist üle terve maailma.
Lapsekandmisvahendeid on väga palju erinevaid, kõik loodud ikka selleks, et vanemal oleks lihtsam ja lapsel hea. Milline on teile parim, sõltub paljudest asjadest aga põhiliselt ikka konkreetse kandja ja lapse soovidest, eelistustest, päevakavast jne…hea oleks meeles pidada, et laps võiks kandmisvahendis olla konnaasendis ja et lapsel ei ole hea olla kandmisvahendis nägu väljapoole.

Kõige mitmekülgsem kõikidest on kindlasti pikk kootud kandelina. Pikk kvaliteetne kandelina sobib alates sünnist kuni…. kuni kandmisperioodi lõpuni. Kuni laps ütleb sulle ise, et ta parem sõidaks linna tulles tõukerattaga:)

Esimesed kuus kuud saab ilusti hakkama ühe ja sama hea sidumisvõttega (parim on FWCC ehk front wrap cross carry), õpetame seda sidumisvõtet ka oma poes. Kui tundub, et laps istub sülle võttes juba tihemini puusal, saab ka kandjale käte ja selja toetuseks lina abil lapse sinna ilusti siduda, et kandja käed ikka toimetusteks vabad oleksid. Hiljem, kui laps juba suurem ja kandja vaateväli kipub lapse pea varju jääma, saab lapse pika linaga hõlpsalt ka seljale siduda. Lina sidumist ei pea kartma. Alati saab nõu küsida ka lapsekandmisnõustajalt, kes aitab hirmust üle saada ja näitab, et see kõik on paar korda läbi tehes ja paari lihtsat nippi silmas pidades täitsa lihtne:)

Lina on hea kaasas kanda. Keerad rulli ja pistad mähkmekotti või hoopis vankrisse lapse jalgeotsa. Lina saab alati kasutada ka tekina või vajadusel kuskil aluslinana. Lähete matkale ja piknikule? Kandelina saab ju siis ka istumise alla sättida, pärast klopite puhtaks, seote lapse linasse ja jätkate matka:)

Kandelinal ei ole krõpse või pandlaid, mis ajapikku mitme lapse kasutades võivad väsida või puruneda. Üks hea korralik kandelina on pikaajaline investeering.

Lina saad endale hankida meie e-poest SIIT! Lapsekandmisnõustamise vastu huvi tundes võta ühendust meie nõustaja Kadri Viirandiga (tel 5783 0353).

Pehme pai Villapailt!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga