Meist

Villapai OÜ sai alguse ühest väikesest naljaga õhku visatud mõttest, et peaks ise lasteriided tegema ja müüma hakkama. Väike mõte aga keris end suureks ja siin me nüüd oleme, valmis pakkuma Sinu lapsele kõike head, mida me endagi lastele oleme soovinud ja pakkunud.

Meile tundus, et raske oli leida oma lastele hästi istuvaid, villaseid, akrüüli mitte sisaldavaid ja hingavaid talveriideid. Itil tuli ema juurde joosta ja Kadri lootis, et ehk jääb viimasel aega ka tema pojale paar sokke kududa. Lisaks tundsime puudust kohast, kust saaks osta just kodumaised ökokaupu ning leida alternatiivseid tooteid välismaistele kaupadele. Seisame ju tüüpilise ökoinimese dilemma ees, et kui Eestisse teisest maailma otsast kaupa tuua, siis on ju meie toodete ökoloogiline jalajälg väga kõrge. Nii sündis otsus pakkuda eestimaiseid tooteid nii palju kui võimalik. Esiteks on Villapai enda kaubamärgi tooted tehtud kõik Eestimaal kasvanud lammaste villast ja siinsete kudujate poolt. Samuti eelistame koostööd teha kodumaiste ettevõtjatega. Näiteks kosmeetika on kodumaise ettevõtte Nurme Seebi tehtud, nahad Maarjamaal kasvanud lammastelt ja orgaanilisest puuvillast tooted on enamjaolt Eesti ettevõtte Eerini omad, arendavad ning hingega mänguasjad võtame samuti Eesti tootjatelt höp, Vippa, kunstnikelt Sirje Raudsepp või Maris Aare. Lisaks on kodumaiste tootjatega ääretult tore koostööd teha. Need on inimesed, kelle ettevõte on sündinud soovist pakkuda inimestele midagi head ja enneolematut. Ja just seda soovime meiegi Sulle ja Sinu lapsele!

Kahjuks kõike meie armsalt väikselt kodumaalt siiski ei saa ja siis oleme meiegi oma ninad välismaa poole pööranud ning tänu sellele leiad meie kaubavalikust mõnusaid siidi/meriinovillasegust ja orgaanilisest puuvillast lasteriideid, ning lapsekandmisvahendeid ja ripptoole ja -kiikesid, mis pärit Saksamaalt. Me püüame olla maalähedased, toetada kohalikku kogukonda ning väikeettevõtlust.

Me ei ole alati tumerohelised. Kui me peame tegema valiku, kas võtta puidust ökosertifikaadiga mänguasi mis on tehtud kuskil kaugel ja seda on siia erinevate lennukite või veokitega transporditud, või eelistada eesti puusepa mänguasju, valmistatud meie enda kodumaa puidust, siis valime alati viimase. Meie valikus on mõningaid kodumaiseid tooteid mis ei ole läbinisti ökoloogilised, kuid meie jaoks on oluline, et need toodetud Eestis või värvitud naturaalsete toonidega. Me arvestame iga toote puhul eraldi, kas see mahub meie helerohelisse maailma. Me saame maailma muuta ka väikeste sammudega. Juba see on edusamm, et mõned rõviatootjad õmblevad kodumaal, annavad tööd kohalikele ning arendavad ettevõtlust. Just nende valikute tõttu sai Villapai aastal 2011, 2012, 2013, 2014 ja 2015 vastutustundliku ettevõtte tiitli.

Kõiki tooteid Villapai valimis oleme enda laste peal katsetanud. Meil on kahe peale kokku viis last. Neid kasvatades on kasvanud ka arusaam, mida me soovime oma lastele pakkuda. Panna nad mõnusatesse hingavatesse riietesse, mis ei ole keemiliselt töödeldud; visata oma lapse vanni trühvel, mis teeb lapse ihu pehmeks, kuid ei ole täis parabeene. Pesta oma lapsi seebiga, mis on allergiavaba ja looduslik. Vaadates üksteise lapsi, on tekkinud ka mõistmine, et lapsed ja emad on erinevad ning seda arvestades oleme oma kaubavaliku sättinud nii, et iga ema meilt midagi leiaks. Kui Sa tahad meie toodete kohta rohkem teada, teha ettepanekuid, oma häid ideid meiega jagada, siis kirjuta meile villapai(at)villapai.ee või tule meile külla Telliskivi Loomelinnakusse, Telliskivi 60a kauplusesse Minu Väike Maailm.

Sinule ja Su lapsele parimat pakkudes,

Iti ja Kadri